Hodowla psów rasy maltańczyk
Hodowla psów rasy maltańczyk

Oferta Modne Łapki Przeworsk

Cena uzależniona jest od kondycji włosa/sierści, wielkości psa, zachowania psa, doboru kosmetyków oraz fryzury i jest ustalana indywidualnie na miejscu w Salonie.

 

Strzyżenie psów

Strzyżenie na życzenie klienta lub wg wzorca Fci. Każde strzyżenie jest poprzedzone kąpielą w celu przygotowania i ułożenia włosa. Nie ma możliwości umowienia pieska na samo strzyżenie. Uważam, że aby fryzura była zrobiona w pełni profesjonalnie należy przygotować włos przed strzyżeniem. Dobieramy fryzury do psów indywidualnie. Prosze pamiętać że nie ma dwóch identycznych piesków i nie każdy będzie wyglądał tak samo w identycznej fryzurze. Strzyżenie odbywa się bez obecności właściciela, w trosce o dobro psa, ponieważ pracujemy ostrymi narzędziami a pieski nie zawsze stoją jak posągi (w obecności swoich właścicieli psy potrafią gryźć, kręcić się, szczekać, piszczeć co bardzo utrudnia pracę i wydłuża czas pracy). Nie używam żadnych środków farmakologicznych w celu uspokojenia psa nawet agresywnego. W moim Salonie układa się psa i z nim wspólpracuję. Każdemu pieskowi jestem w stanie pokazać czego się od niego oczekuje podczas strzyzenia ale wymaga to systematyczności.

 

 

Kąpiele pielęgnacyjne psów

Wykonuję przed każdym strzyżeniem w celu przygotowania włosa pod maszynkę i nożyczki .Kąpiel  ma za zadanie usunąć brud( kurz, błoto, piasek, tłuszcz) z sierści czy włosa psa, sprawiają, iż psy czują się lepiej. Zastosowanie odpowiednich kosmetyków w kąpieli może poprawić strukturę skóry lub włosa. Kąpiele są również niezbędne przy utrzymaniu wystawowej szaty  szczególnie psów długowłosych takich jak York, Maltańczyk Shih -tzu itp. 

 

Rozczesywanie kołtunów

- to zabieg dzięki któremu można doprowadzić szatę do prawidłowej formy, bardzo czasochłonny w trosce o to aby zapewnić psu maximum komfortu i jak najmniej stresu używamy specjalnych preparatów do rozczesywania kołtunów. Po zabiegu włos powinien zostać w dobrej kondycji przez dłuższy czas. Sfilcowany włos  jest wynikiem zaniedbania przez właściciela brak czasu, pies nie daję się czesać właścicielowi. Pod kołtunami mogą się tworzyć rany, ropienie dlatego bardzo ważne jest systematyczne czesanie psa w szczególności rasy długowłose.

 

Czesanie psów

- ma za zadanie poprawić ukrwienie skóry. Regularne czesanie zapobiega tworzeniu się kołtunów( u niektórych ras wyczesujemy podszerstek). Pomaga przy wymianie okrywy włosowej. Jest bardzo ważnym zabiegiem przed kąpielami.

 

Trymowanie sierści

- to usuwanie martwej sierści, poprawia jej jakość, prowadzi do jej usztywnienia, spowolnienia wzrostu podszerstka, poprawy koloru jak również eliminacji problemu wypadania włosa w domu – trymowane psy nie gubią sierści. Trymuje się rasy takie jak: teriery szorstkowłose, sznaucery, jamniki szorstkowłose, wielorasowe.

Profesjonalne przygotowanie psów do wystaw takich ras jak : York, Maltanczyk

Jako, iż posiadam duże doświadczenie w groomingu wystawowym Yorków i Maltańczyków w swoim Salonie przygotowywuję włos psów wystawowych. Oprócz prezentacji wystawowego włosa ważna jest pielęgnacja codzinna. W celu zabezpieczenia włosa przed wytarciem, uszkodzeniem psom długowłosym robimy papiloty. Papiloty nie tylko zabezpieczają włos ale również codzinna pielęgnacja zapobiega wysuszeniu oraz tworzeniu się kołtunów. 

 

Zabezpieczanie sierści przed kołtunieniem i przed zniszczeniem.

W trosce o najwyższą jakość w Salonie wykorzystywane są tylko markowe produkty. Regularne używanie ich jak i przeczesywanie włosa zabezpiecza przed kołtunami. Wychodząc z Naszego Salonu piesek ma odpowiednio zabezpieczoną szatę przed zniszczeniem.

 

Kosmetyka łap

Kosmetyka łap jest niesamowicie ważną czynnością i jest wykonywana u każdego psa, który jest strzyżony bądź kąpany. W skład jej wchodzi obcinanie pazurków, wycinanie włosów między poduszkami, obcinanie pazurków i modelowanie łapek.

 

Usuwanie włosów z uszu

Ucho to bardzo ważny narząd u psa. Oklapnięte uszy nie mają odpowiedniej filtracji powietrza dlatego niektórym rasom  a w szczegówlności długowłosym takim jak Maltańczyk, York Shih-tshu usuwa się włosy. Robimy to z wyczuciem i delikatnością uzywając przy tym środków zmiękczających włos, oraz proszków osuszających i czyszczących uszy.

 

Regeneracja włosa zniszczonego nieprawidłową pielęgnacją.

Brak czasu, zła pielęgnacja, wysuszony, połamany włos to bardzo częsty problem. W Naszym Salonie wychodzimy na przeciw problemom właścicieli i oferujemy pomoc w regeneracji włosów zniszczonych. Używamy przy tym specjalnych kosmetyków: odpowiednich szamponów, odżywek różnego rodzaju, oraz masek nawilżająco-regenerujących.Zabieg ten nie jest jednorazowym zawsze połączony z kąpiela. Dobieramy również kosmetyki do rodzaju włosa i sierści. Kosmetyki równiez można zakupić na miejscu w Salonie.

 

Porady dotyczące codziennej pielęgnacji sierści, dobór odpowiednich kosmetyków,porady dotyczące żywienia.

Jako hodowca jak i gromer posiadam odpowiednią wiedzę, którą chętnie się dzielę z klientami. Jak dbać o włos, dobieramy kosmetyki aby pozbyć się problemu z kołtunami i filcem. Udzielam równiez porad związanych z żywieniem psów od szczeniaczka po staruszka. U Nas równiez zakupicie Państwo karmy Happy Dog niemieckiej jakości. 

AKTUALNOŚCI

Szczęsliwego Nowego Roku 2015

2014-12-30

Pełnych miseczek, pachnących kosteczek, fryzurek nowych, szaleństw śniegowych, oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2015 Życzy Salon Modne Łapki

Zobacz więcej >>

Modne Łapki Edukują Dzieciaki

2014-12-01

Modne Łapki z wizytą w przedzkolu miejskim nr 3 w Przeworsku edukowało dzieciaki jak opiekować się i dbać o zwierzęta.

Zobacz więcej >>

Strzyżenie psów Jarosław

2014-06-30

Serdecznie zapraszamy wszystkie zwierzaki z Jarosławia i okolic na zabiegi pielęgnacyjne.

Zobacz więcej >>

Wystawa Psów CACIB-RZESZÓW

2014-02-17

16.02.2014 r. CACIB Rzeszów Nasz Mafiś na swojej pierwszej wystawie dostał ocenę wybitnie obiecującą i uzyskał tytuł: Best Puppy Najpiękniejsze Szczenię w Rasie. Grooming by Modne Łapki

Zobacz więcej >>

Witamy na stronie Salonu Pielęgnacji psów Modne Łapki w Przeworsku

2013-08-01

Serdecznie zapraszamy na kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne strzyżenie, kąpiele, rozczesywanie, trymowanie. Zapraszamy do naszego salonu psy ras małych i dużych, wielorasowe i rasowe. Salon jest również przyjazny dla kotów. Służymy radą w sprawie doboru kosmetyków dla...

Zobacz więcej >>